piątek, 11 lutego 2022

Zbiór Dziwnych Fur część 37: Kaczki Ogród

Jakiś czas temu zrobiłem wpis o najdziwniejszych nazwach japońskich firm tuningowych (do poczytania tutaj). Tworząc go, nie wiedziałem jednak o istnieniu firmy o nazwie Ducks Garden. Czyli w tłumaczeniu na polski "Kaczki Ogród". A nie dość, że mają dziwną nazwę, to tworzą dziwne fury. A właściwie zestawy do przeróbki czegoś na coś innego. Dlatego w dzisiejszym odcinku Zbioru Dziwnych Fur będzie przegląd co ciekawszych produktów z ich oferty.

1. Nightingale

Ducks Garden Nightingale, czyli "Kaczki Ogród Słowik" to zestaw do przeróbki Mazdy MX-5 generacji NC na... w sumie nie wiadomo na co. Na coś w stylu retro. Aczkolwiek wyszło całkiem estetycznie. Mechanika o ile mi wiadomo pozostała seryjna.

Nightingale

Nightingale

2. Speedster

Marzysz o Porsche 356 Speedster, ale jedyne co masz w garażu to Daihatsu Copen? Żaden problem, dzwonisz do Kaczki Ogród i zamawiasz zestaw do przeróbki Copena na Porsche. I muszę przyznać, ze wygląda to zaskakująco dobrze.

Ducks Garden Speedster

Ducks Garden Speedster

3. Squalo Azzurro

Honda NSX przerobiona na coś, co w założeniu miało przypominać włoski samochód sportowy. Nazwa po włosku oznacza "Niebieski Rekin". Kaczki Ogród Niebieski Rekin!

Squalo Azzurro

Squalo Azzurro

Squalo Azzurro


4. Strale

Marzysz o Maserati, ale masz Mazdę RX-8? Również żaden problem, Ducks Garden ma coś specjalnie dla Ciebie i oferuje zestaw do odpowiedniej przeróbki, nazywający się Strale (z włoskiego "oszczep"). Oto jak wygląda Kaczki Ogród Oszczep:

Strale

Strale

Pod maską nadal pracuje koszmarny Renesis - silnik Wankla o pojemności 1.3 litra, znany z tego, że ludzie wymieniają go dosłownie na cokolwiek (o czym już kiedyś było). Bo wszystko jest lepsze od Renesisa. Poziom idiotyzmu tego silnika przebija nawet dawne V6 biturbo na gaźnikach z Maserati z lat 80-tych. Czyli pasuje aż za dobrze.

Auto otrzymało główną nagrodę podczas Tokyo International Custom Car Contest 2008. A ktoś jeszcze stworzył model tego pojazdu, wykorzystując jako bazę miniaturkę RX-8:

Strale

Co ciekawe, zestaw występuje też pod nazwą Akama:

Strale


5. Replika Ferrari 512M

Ten pojazd powstał na bazie bolidu Formuły Suzuki Kei Sport, napędzanego silnikiem R3 turbo o pojemności 658 ccm:

keisport

W firmie Kaczki Ogród stwierdzono, że przerobią ten pojazd na pomniejszoną replikę wyścigowego Ferrari 512M. I tak zrobili:

512M Ducks Garden

512M Ducks Garden

Auto wg producenta jest w skali 89% oryginału. Orginał zaś wyglądał tak:

512M

Podobne? No trochę. Ale na pewno sporo tańsze!


Podsumowanie

Jeśli chcecie obejrzeć resztę oferty tej firmy, to polecam zajrzeć na stronę https://www.ducks-garden.co.jp/. Ja tylko dodam, że bardzo się cieszę, że takie pojazdy powstają. Zaś jakość wykonania wydaje sie byc na bardzo wysokim poziomie.


Zdjęcie z gratem bez związku z tematem

Dziś Audi powoli wrasta w asfalt (rymy składam jak Mickiewicz Adam):

audi


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Facebook

AUTOBEZSENSOWY MAILArchiwum